Szlifierka

Szlifierka to nowe wyjątkowo użyteczne elektronarzędzie praktycznie w każdym, dosłownie samoobsługowym warsztacie. Wśród najprzeróżniejszego typu szlifierek najwyższy prym wiodą szlifierki kątowe. Tegoż gatunku urządzenia przydają się nie jest jedynie do szlifowania, jak też do cięcia. Co prawda najprzeróżniejszego typu szlifierek jest szczególnie sporo, a adekwatny wybór właściwego modelu jest zależne w szczególności od tego, jak oraz w których częstotliwościach będzie ona używana.

Tarcze

Pierwszym kryterium jest bez wątpienia powierzchnia szlifująca, zatem maksymalna średnica tarczy, jaka być może zamontowana w określonym modelu. Im większa średnica, tym większa ekonomiczność pracy. Drugim parametrem godnym uwagi jest ilość oscylacji, którą wykonuje tarcza w przeciągu minuty. Im wartość jest wyższa, tym szlifowanie jest dokładniejsze. Oprócz tego opłaca się spojrzeć na wartość mimośrodowości. Jest to parametr określający ilość wychyleń tarczy odnośnie swojej własnej osi ośrodka. Wartość ta podawana jest w milimetrach - im wyższa, tym ciekawsze szlifowanie.

Szlifierki kątowe

Najbardziej znane są szlifierki kątowe, które budową przypominają nieco wiertarki. Tegoż gatunku szlifierki przydają się w szczególności do przecinania i szlifowania metalu bądź wtórych twardych materiałów. Należałoby niemniej zaś wiedzieć na temat nie jest to urządzenie nadające się do szlifowania precyzyjnego.